ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8873377
*
nr 887 3377
Spegel
höjd: 190
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2014
kl 20:07:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 20:52:17
1
700 kr
11/4 09:57:24
2
800 kr
11/4 10:09:31
1
900 kr
13/4 12:50:14
2
1.100 kr
14/4 12:15:50
3
1.600 kr
14/4 17:55:32
4
2.000 kr
14/4 18:39:41
5
2.000 kr
14/4 18:41:32
5
2.600 kr
14/4 18:44:09
4
3.000 kr
14/4 18:45:12
5
3.000 kr
14/4 18:46:44
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 887 3377
Spegel
höjd: 190
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 20:52:17 | 1 | 700 kr |
11/4 09:57:24 | 2 | 800 kr |
11/4 10:09:31 | 1 | 900 kr |
13/4 12:50:14 | 2 | 1.100 kr |
14/4 12:15:50 | 3 | 1.600 kr |
14/4 17:55:32 | 4 | 2.000 kr |
14/4 18:39:41 | 5 | 2.000 kr |
14/4 18:41:32 | 5 | 2.600 kr |
14/4 18:44:09 | 4 | 3.000 kr |
14/4 18:45:12 | 5 | 3.000 kr |
14/4 18:46:44 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27